MENÜ
Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası, Quick Sigorta sponsorluğunda gerçekleşti

Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası, Quick Sigorta sponsorluğunda gerçekleşti

Tarih 15 Kasım 2021

Marathon Masters Spor Kulübü’nün düzenlediği, Quick Sigorta’nın ana sponsoru olduğu Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası, 13 Kasım 2021 tarihinde Palamutbükü'nde gerçekleşti.

Muğla’nın Datça ilçesinde ve Quick Sigorta ana sponsorluğunda ilk kez gerçekleşen Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası’na, Türkiye'nin farklı illerinden toplam 160 master sporcu katıldı. 4K ve 1,5K olmak üzere iki parkurdan oluşan, 22 derecelik hava ve su sıcaklığında, uygun rüzgar, akıntı ve dalgasız hava şartlarında gerçekleşen yarışlar saat 08.30’da dört kilometrelik Ada Parkuru ile başladı.

100 sporcunun yer aldığı bu parkurdan sonra saat 16.00’da Palamutbükü doğu sahilinden başlayan Quick Parkuru, 120 yüzücünün katılımıyla gerçekleşti. Federasyon onaylı olan yarışa güvenlik tekneleriyle birlikte 20 hakem, Valilik, Belediye Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Sahil Güvenlik, Liman Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı gerekli olan tüm emniyet ve güvenlik önlemlerini alarak eşlik etti.

Şampiyonlar Özlem Ör ve Duygun Yurteri

Datça Masters 1,5K ve 4K kadınlarda Özlem Ör, 1,5K ve 4K erkeklerde ise Duygun Yurteri birinci oldu. Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası’nı bitiren her yarışmacıya anı madalyası verildi. Genel klasman kadın ve erkeklerde ilk üçe giren yarışçılara plaket, yaş gruplarında ilk üçe giren yarışçılara özel tasarım Datça balı ve badem çiçeği motifli madalyaları takdim edildi.

Ödül törenine Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar da katıldı. Ödül töreni sonrasında, Dominos Pizza sponsorluğunda 80’ler 90’lar Partisi gerçekleşti. Katılımcılar, 14 Kasım günü ise Palamutbükü-Knidos arasındaki koylarda keyifli bir tekne turu yaptı ve Knidos Antik Kenti’ni gezdi.

Marathon Masters Kulüp Başkanı Turgut Esen: “Denizin ve sporun en büyük destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz”

Marathon Masters Kulüp Başkanı Turgut Esen yarışlar hakkında şu bilgileri paylaştı: “Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası bizim için çok keyifli ve sorunsuz geçti. Yarışmalara katılan sporcular ilk defa bu kadar güzel bir denizde yüzdüklerini, bu yarışın her sene yapılmasını istediklerini belirtti. 15 yıldır, Datça merkezde Kış Maratonu yapılıyor. Bu bizim Datça'ya kazandırdığımız ikinci yarış. Türkiye'de Datça'dan başka bir ilçede iki açık su yüzme yarışı düzenlenmiyor.Bu yarışta, Quick Sigorta desteğini almaktan dolayı mutluyuz ve iş birliğimizin devam edeceğini umuyoruz.”

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar: “Spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz”

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar yarışla ilgili: “Quick Sigorta olarak tıpkı ürünlerimiz gibi hayatın her alanına dokunmaya gayret ediyoruz. Spor da bunlardan biri. Su sporlarının destekçilerinden biri olduğumuz için mutluyuz. Kürek ve yelken takımlarımızdan sonra şimdi de önemli bir yüzme şampiyonasına sponsor olduk. Datça’da ilk defa düzenlenen Datça Masters çok güzel bir havada, büyük bir heyecanla gerçekleşti. Yarış sonrası yüzücülere ödülleri verildi ve pazar günü keyifli bir tekne turu yaşandı. Sporcularla birlikte çok güzel başarılara imza atıyoruz ve spora destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası, Quick Sigorta sponsorluğunda gerçekleşti Datça Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası, Quick Sigorta sponsorluğunda gerçekleşti
Ürün Adı

[PRODUCT_NAME]

Teklif / Poliçe No

[IC_POLICY_NO]

Poliçe Primi

[LC_GROSS_PREMIUM_FORMAT]

Tarih

[VERSION_DATE_FORMAT]