MENÜ
Quick Sigorta Güven Damgası’na sahip ilk sigorta şirketi oldu

Quick Sigorta Güven Damgası’na sahip ilk sigorta şirketi oldu!

Tarih 23 Mart 2021

Quick Sigorta, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin, tüketicilerin elektronik ortamda güvenle alışveriş yapmalarına imkan sağlayan "Güven Damgası"na layık görüldü!

Trendyol, Beko, Arçelik, Pegasus, Migros, Gittigidiyor, Hepsiburada gibi alanında öncü olan markaların yer aldığı sistemde, Quick Sigorta Güven Damgası’na sahip ilk sigorta şirketi olma özelliğini taşıyor. Ticaret Bakanlığı ile Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, e-ticarette güvenli alışverişi sağlamak amacıyla, “Gönül rahatlığıyla” sloganı ile başlatılan Güven Damgası’na tüm sektörlerden öncü 28 firma sahip olabildi.

“Cepten, Netten, acenteden” müşterilerine en iyi deneyimi yaşatmayı hedefleyen Quick Sigorta’nın ürünlerine web ve mobil sitelerinden %100 online şekilde güvenle ulaşılabiliyor. Geliştirdiği dijital teknolojilerle e-sigortacılıkta hibrit modeli başlatan Quick Sigorta , yurt içi ve yurtdışından pek çok ödül alan Agent değil Acente projesi ile Quick Sigorta müşterilerine web ve mobil sitesinde tam bir çoklu kanal deneyimi yaşatıyor.

E-ticaret sırasında bir sigorta uzmanına danışmak isteyen sigortalı bu proje sayesinde kendisine en uygun Sigorta Acentesi ile online ortamda eşleşiyor ve bundan sonra kendisine çoklu kanal yapısı ile seçtiği acente hizmet ediyor. Bu sayede güvenli e-ticaret “agent değil acente” ile gerçekleşmiş oluyor. Quick sigorta web ve mobil sitesinde müşterilere, e-ticaret, güvenle ve aynı zamanda acente uzmanlığı ile birleştirilmiş hibrit bir şekilde deneyimlendiriliyor.

“Ortak aklı teknoloji ile birleştirdik”

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, konuyla ilgili duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etti: Ortak Aklı Teknoloji ile Birleştirdik mottomuzla teknolojiye hep ilk günden beri yatırım yaptık. Pratik ve kaliteli hizmet vermeyi ön planda tuttuk ama bunları yaparken güvenilirlikten asla vazgeçmedik. Quick Sigorta’dan hizmet alan sigortalılarımızın alışveriş güvenliğini sağlayan, ödeme ve kişisel bilgilerini koruyan teknik alt yapılara yaptığımız yatırımların karşılığını bulduğunu düşünüyorum. Keza Güven Damgası da doğru bir yolda olduğumuzun kanıtı oldu. Güven Damgasını alan ilk sigorta şirketi olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar

Güven Damgası nedir?

Ticaret Bakanlığı, e-ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte tüketicilerin güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi için Güven Damgası sistemini oluşturdu. Bu anlamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, güvenlik şartlarını yerine getiren firmalara Güven Damgası vermekle görevlendirildi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin küresel e-ticaret pazarında önemli ve belirleyici bir aktör olma özelliğinin her geçen gün arttığına ve e-ticaretin güçlü, güvenli bir altyapıyla sürdürülmesinin önemine işaret etti ve "Bu çerçevede, güvenlik, gizlilik ve hizmet kalitesi konularındaki beklentilerin karşılanması, endişelerin giderilmesi ve e-ticaret sitelerinin güvenirliğinin tesis edilmesi amacıyla e-ticarette güven damgası sistemini oluşturduk" dedi. Pekcan, tüketicilerin Güven Damgası’na sahip olan firmalardan alışveriş yapması gerektiğini vurguladı.

Quick Sigorta hakkında

Sigortacılık sektöründe dijital bir devrim başlatan Quick Sigorta, cepten netten acenteden mottosuyla sigortalılarına hizmet ediyor. Zengin sigorta ürünü yelpazesine sahip şirket, Türkiye’nin 81 ilinde 3000’in üzerinde acenteleriyle, web sitesi ve mobil uygulamasıyla müşterilerine istediği zaman, istediği her yerden sigorta satın alabilme kolaylığı sağlıyor. Hem uygun hem de hızlı çözümleriyle Quick Sigorta, sigortacılık sektörüne yeni bir bakış açısı getirdi.

Ürün Adı

[PRODUCT_NAME]

Teklif / Poliçe No

[IC_POLICY_NO]

Poliçe Primi

[LC_GROSS_PREMIUM_FORMAT]

Tarih

[VERSION_DATE_FORMAT]