MENÜ
Quick Sigorta’nın desteğiyle yarışan Barkın Pınar, Intercity Gold Cup’ta birinci oldu

Quick Sigorta’nın desteğiyle yarışan Barkın Pınar, Intercity Gold Cup’ta birinci oldu

Tarih 13 Ekim 2021

Quick Sigorta’nın desteklediği sporcu Barkın Pınar, Intercity Gold Cup’ın beşinci ayağında birinci oldu. 10 Ekim Pazar günü Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 16'ncı ayağı öncesinde düzenlenen yarış, Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşti.

Amatör ve profesyonel motor sporcularının katıldığı Intercity Gold Cup’ın, bu yıl 2017’den beri üçüncü yapılmış oldu. Yarış, 25 pilotun katılımıyla yıl içinde düzenlenen yedi ayaktan oluşuyor. 160 beygir gücünde Renault Megane otomobiller ile yapılan serinin, 16-17 Ekim’de altıncı ve 20-21 Kasım’da da yedinci ayağı gerçekleştikten sonra yılın şampiyonu belli olacak.

“F1 yarışı öncesi start almak inanılmaz bir deneyimdi”

Son serideki başarısıyla Intercity Gold Cup 2021’de şu an ikinci sırada olan Barkın Pınar, yarış öncesindeki heyecanını şöyle anlattı: “10 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek F1 yarışından bir ay önce, Intercity Gold Cup beşinci ayak yarışımızın da aynı gün gerçekleşeceğini öğrenmiştik. Bu haber beni çok heyecanlandırmıştı. 8 Ekim’de kuru zeminde yarış antrenmanlarını gerçekleştirdik. Burada günün en iyi ikinci zamanını yaptım. Cumartesi gerçekleşen, yarışa kaçıncı sıradan başlayacağımızı belirleyen sıralama turları ise çok çekişmeli geçti. 30 dakikalık seansın son dakikalarına kadar dördüncü durumdayken, son turda günün en hızlı turunu atarak yarışa ilk sıradan başlama hakkını kazandım.”

“Bu süreçte bana destek olan Quick Sigorta’ya çok teşekkür ediyorum”

İki yıldır Quick Sigorta sponsorluğunda yarışan Pınar, yarış sonrasında mutluluğunu bizimle paylaşırken: “Bu süreçte bana destek olan Quick Sigorta’ya çok teşekkür ediyorum. Yarış günü heyecan doruktaydı, F1 yarışı öncesi start almak inanılmaz bir deneyimdi. Yarış start’ı verildiğinde iyi bir kalkışla yerimi korudum. Tutunma az olduğu için yarış tempomu buna göre ayarlamıştım. İkinci turun sonunda, en yakın rakibimle aramdaki fark yaklaşık 1,5 saniye olmuştu. Arka grup ikincilik mücadelesi sırasında vakit kaybetti ve bu sayede her tur aradaki farkı daha da açtım. Son tura girerken aynaya baktığımda, arkadaki rakiplerimi görmekte zorlanıyordum. Yarışı 6,5 saniye gibi büyük bir farkla kazandım. Yarış sonrası ilk üç pilotu, podyumun arkasındaki odaya davet ettiler. Buradan isimlerimiz anons edildi ve podyuma çıktık. İstiklal Marşı okundu ve sonrasında klasik kutlamamızı gerçekleştirdik. Bu değerli anları hayat boyu unutmayacağım” dedi.

“Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız”

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ise bu önemli başarıyla gurur duyduğunu belirtirken yelken, yüzme, kürek gibi sporlardaki sponsorluklarla birlikte motor sporlarını desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını şöyle ifade etti: “Quick Sigorta olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduk ve birçok branşta desteğimizi sürdüreceğiz. Motor sporları da önemsediğimiz ve bir parçası olmaktan heyecan duyduğumuz bir alan. Barkın Pınar’ın başarısı sadece bizim için değil tüm ülke için bir gurur kaynağı oldu. Başarılarının devamını diliyorum.”

Quick Sigorta’nın desteğiyle yarışan Barkın Pınar, Intercity Gold Cup’ta birinci oldu Quick Sigorta’nın desteğiyle yarışan Barkın Pınar, Intercity Gold Cup’ta birinci oldu Quick Sigorta’nın desteğiyle yarışan Barkın Pınar, Intercity Gold Cup’ta birinci oldu
Ürün Adı

[PRODUCT_NAME]

Teklif / Poliçe No

[IC_POLICY_NO]

Poliçe Primi

[LC_GROSS_PREMIUM_FORMAT]

Tarih

[VERSION_DATE_FORMAT]